אודות

אודות זאב קלימי

נולדתי בירושלים, הייתי הצעיר מבן 6 ילדים.

בגיל 13.5 עזבתי את בית הוריי והצטרפתי לחברת נוער בקיבוץ להבות חביבה. בתיווך ובעידוד של מדריך רחוב מעליית הנוער.

התחנכתי וסיימתי את לימודיי התיכוניים בקיבוץ, לאחר מכן התגייסתי לצבא, שירתתי שירות מלא וחשוב בחיל הקשר בגדוד מבצעי. בתום השירות הפכתי לחבר מן המניין בקיבוץ.

לאחר כשנתיים השלמתי לימודי תעשייה וניהול וזאת בעידוד מוסדות הקיבוץ שראו בי פוטנציאל ניהולי ומי שיאייש עמדות בכירות בעתיד.

בקיבוץ מילאתי שורה של תפקידים ניהוליים, נישאתי ושם גם נולדה בתי הבכורה.

עם כל זאת לקראת גיל 30 התעורר בי הצורך לנסות את חיי בעיר, בהחלטה משפחתית וכמשפחה צעירה החלטנו שזה הזמן המתאים ועזבנו את הקיבוץ. לימים בנינו את ביתנו הראשון בישוב הקהילתי רקפת בגליל תוך כדי התרחבות המשפחה.

1991 – בתקופה זו הגעתי לחברת קוקה קולה כאיש מכירות שטח, בעבודה קשה ומאתגרת טיפסתי בסולם התפקידים הניהוליים. בשנת 1995 ניהלתי את סניף הצפון ואת כל פעילות החברה בצפון. לאחר כ 4 שנים בתפקיד זה הוצע לי לכהן סמנכ"ל חברת ההפצה והמכירות של החברה כולה (קוקה קולה ישראל), ההחלטה לקבל את המשרה חייבה מעבר משפחתי למרכז הארץ. התפקיד הנ"ל יצר הזדמנויות לבטא כישורים ויכולות והביא לשינויים בדפוסי העבודה הקיימים בהצפת ומכירת מזון בקוקה קולה בפרט ובשוק המזון בישראל בכלל.

ב 2002 הוצע לי קידום נוסף לשמש כמשנה למנכ"ל הקבוצה וזאת במקביל ללימודיי לתואר שני (MBA) באוניברסיטה העברית בירושלים (לימודיי אלה הושלמו ב 2004)

ב 2004 – מוניתי למנכ"ל טרה שנרכשה ע"י החברה המרכזית. בתפקיד זה נפלה בחלקי ההזדמנות ליצור שינוי מהותי ליזום הקמת מפעל חדש, למזג את חברת משק צוריאל לתוך טרה ולהביא מותג בינלאומי לישראל.

בתום 4 שנים בתפקיד ו 17 שנים סה"כ בחברה עזבתי לטובת התנסות ניהולית חדשה, מנכ"ל הריבוע הכחול, לאחר מספר חודשים בתפקיד זה, החלטתי לעזוב את התפקיד עקב חוסר התאמה וחוסר הסכמות ביני לבין הבעלים. במשך שנה ייעצתי לחברות שונות בתחומי ההפצה והמכירות (בעיקר בפעילות בינלאומית) וב 2009 מוניתי למנכ"ל גלידות נסטלה מקבוצת אסם.

החברה התמודדה עם קשיים רבים כולל 12 שנה של הפסדים רצופים ולמעשה קיבלה הזדמנות אחרונה לשיקום לפני הפסקת פעילותה. בעבודה קשה של ימים ולילות וביצירתיות ניהולית, שנה לאחר הגעתי, החברה עברה לרווחיות ועל תוכנית השיקום שלה זכיתי להערכה רבה הן בארץ והן בחו"ל.

בשנת 2013 הוצעה לי הצעה ע"י נסטלה העולמית לעבור ולנהל את כל הפעילות של עולם הגלידות בשוק בדרום אפריקה. סירבתי להצעה זו והחלטתי להישאר בשוק הישראלי מתוך ציונות ואהבה לארץ.

ב 2014 – הודות לפעילות המוצלחת בנסטלה גלידות ובשוק העסקי בכלל קיבלתי הצעה למנכל את חברת אלקטרה מוצרי צריכה שהיתה במשבר מתמשך והפסידה עשרות רבות של מיליוני שקלים ונמכרה מתחת להון העצמי שלה בצורה משמעותית. וכך בספטמבר 2014 הצטרפתי רשמית כמנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה. מיותר לציין שמעולם לפני כן לא ניהלתי חברה ציבורית בקנה מידה כזה, עם מחזור כספי של מיליארדים ואלפי עובדים. גם בפעילות זו הצלחתי להביא לשינוי מהותי בהתנהלות החברה, ותוך תקופה קצרה, החברה עברה לרווחיות ושוקמה לחלוטין.